Crazyfrm
Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi X5xsqycocopy
Crazyfrm
Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi X5xsqycocopy
Crazyfrm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
CrazyFrm Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starSalı Nis. 22 2014, 17:30
star
starPtsi Eyl. 23 2013, 14:44
star
starPaz Ara. 30 2012, 03:45
star
starPaz Ara. 30 2012, 03:38
star
starPaz Ara. 30 2012, 03:33
star
starPaz Nis. 29 2012, 22:12
star
starPaz Mart 11 2012, 16:08
star
starCuma Mart 09 2012, 01:02
star
starCuma Mart 09 2012, 01:01
star
starC.tesi Mart 19 2011, 13:56

Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
*
LoRDMoZaRD
™CrazyFrm Yeni™

LoRDMoZaRD

*

*

Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi Vide
MesajKonu: Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi Clock10Paz Kas. 29 2009, 22:15

* *
1 2
TRT'in Sufi Günlüğü Adlı Projesinde Hayko Cepkinde Yer Alıyor...Sanatçının Klip İçin Bıraktığı Sakalları ve Söyleyiş Tarzı hayranlarını Çok Şaşırttı.Üstelik Söylemekle Kalmadı Klipte Çekti....Haykoyu Tebrik Ediyorum...

-----------------------------------------------------------------------------

Hayko Cepkin Trt'de yayınlanan "Sufi Klipler" programında Pir Sultan Abdal'ın bir deyişi olan Demedim mi ilahisini seslendirmiş. Bana kalırsa klipte, Hayko Cepkin'in yorumuda gayet güzel. Eğer klibi izlemediyseniz

buyrun izleyin, izledinizse de yine izleyin. Çünkü ben defalarca izledim ve hala bıkmadım :)

Sufi Klipler programı ise Ramazan ayı boyunca seyircide yükseleceği ön görülen manevi duyguları pekiştirmek amacıyla Türk Tasavvuf Musikisi’nin gözde örneklerini, ilahilerin sözlerindeki incelikli anlamı, çarpıcı ve yenilikçi görsel imajlarla desteklenmiş şekilde izleme fırsatı bulabileceğiniz bir programmış.

Bende bu program yapımcılarını kutluyorum böylesine farklı ve iyi bir proje oluşturdukları için. Ermeni asıllı olan Hayko Cepkin'in Demedim mi ilahisini böylesine içten ve iyi söylemeside hoşuma gitti.

Demedim mi? Dizelerinin Mevlana Celaleddin Rumi ile ilgili Rivayeti ise;

Selçuklu Hükümdarı Rüknettin Moğol Şenliği için Kayseri’ye çağırılır. Rüknettin bu şenliğe gidip gitmemekte kararsızdır ve Mevlâna’ya danışır. Mevlâna ise ondan gitmemesini istemektedir. Oysa Rüknettin Kılıç Arslan Mevlâna’yı dinlemez ve şenliğe gider. Orada Rüknettin’i zehirleyerek öldürürler. Bunun üzerine Mevlâna aşağıdaki dizeleri gönlünden dökmüştür:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

---------------------------------------------------------------

:)
3 4
* *

LoRDMoZaRD ; Kullanıcısının İmzası

Hayko Cepkin TRT için İlahi Söyledi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası